۱۳۹۸ يکشنبه ۲۶ خرداد

گردهمایی ارتقاء همکاری های بین بخشی به منظور راه اندازی و تقویت کانون های سلامت محلات کرمان ، دوشنبه 17 دیماه در محل سالن پورسینا برگزار شد.

 

این گردهمایی به همت معاونت امور اجتماعی و با مشارکت شهرداری، هلال احمر، سازمان ورزش و جوانان و خانه مشارکت مردم در سلامت برگزار شد.

 

معاون امور اجتماعی دانشگاه گفت: دانشگاه علوم پزشکی، شهرداری، هلال احمر و سازمان ورزش و جوانان کارهای مشابه بسیاری با هدف سلامت مردم در قالب کانون های سلامت محله، خانه هلال، شورای اجتماعی محله و سمن انجام می دهند.

 

دکتر دهقانی افزود: هدف اصلی ما جلوگیری از موازی کاری ها و مشارکت سازمان ها جهت هم افزایی و خدمت به مردم جامعه است.

 

وی افزود: وزارت بهداشت و درمان به تنهایی قادر به تامین 25 درصد سلامت مردم است که 75 درصد مابقی باید توسط مشارکت های مردم و سایر ارگان ها تامین شود.

 

ایشان هدف از تشکیل کانون های سلامت محله را آموزش در جهت پیشگیری از بیماری های غیرواگیر و تقویت روحیه مطالبه گری مردم عنوان کرد و بر تقویت کانون های سلامت محله و افزایش مشارکت های مردمی تاکید کرد.

 

سام زاده، معاون امور داوطلبان سازمان هلال احمر در مورد اهداف و ساختار خانه های هلال توضیحاتی را بیان کرد.

 

وی کار داوطلبان را بسیار با ارزش دانست و از مشارکت حرکت های داوطلبانه ارگان های مختلف استقبال کرد.

 

کمال الدینی کارشناس مسئول پیگیری شورای اجتماعی محلات شهرداری در رابطه با اهداف و عملکرد شورای اجتماعی محلات سخن گفت و افزود: شوراهای اجتماعی محلات دارای کارگروه های تخصصی از جمله کارگروه سلامت است و تمام مسائل سلامت مردم محله به خودشان به صورت داوطلبانه واگذار شده است.

 

اسدی، معاون فرهنگی امور جوانان سازمان ورزش و جوانان در مورد مشارکت اجتماعی و سرمایه اجتماعی سخن گفت و بر مشارکت نظام مند تاکید کرد.

 

وی افزود: باید فرهنگ مشارکت تقویت شود و داوطلبان توانمند شوند.

 

دکتر معصوم زاده رئیس کمیسیون بهداشت شورای شهر کرمان بر ارتقای سطح سواد سلامت مردم تاکید کرد و افزود در سایه اسناد بالادستی و با کمک و مشارکت های مردم می توان جامعه سالم شاد با تفکر مثبت ایجاد کرد.

 

عرب پور مسئول کانون های سلامت محلات دانشگاه علوم پزشکی کرمان آئین نامه اجرایی تشکیل کانون های سلامت محلات را تشریح کرد.

 

در ادامه دکتر دانایی عضو هیئت علمی گروه پزشکی اجتماعی در خصوص پیشگیری از سرطان آموزش های لازم را ارائه داد.